Operačný program Informatizácia spoločnosti

 

Facebook

Čo vieš o hviezdach?

Výsledková listina 28. ročníka súťaže „Čo vieš o hviezdach?“

1. kategória
Meno Priezvisko Adresa Historický test Písomné úlohy/príklady Slepá mapa Ústne Celkom body Umiestnenie
15 44 30 15 104
Matúš Kováč Vráble 13 41 29 15 98 1.
Jakub Brezáni Jasenové 10 42 30 14 96 2.
Mário Tlamka Liptovský Mikuláš 7 35 30 13 85 3.
Matej Pangrác Košice 8 30 30 13 81  
Oliver Labaška Rožňava 10 32 24 14 80  
Natália Soldánová Galanta 6 30 30 13 79  
Oliver Víglaský Riečka 6 37 20 15 78  
Jakub Prítrský Nové Mesto nad Váhom 13 26 24 12 75  
Adam Menyhart Nové Mesto nad Váhom 7 27 30 10 74  
Simona Patajová Galanta 7 22 28 15 72  
Matúš Halmo Kameničná 10 26 28 7 71  
Pavol Markech Čadca 7 26 24 14 71  
Matej Vigaš Banská Bystrica 8 30 18 13 69  
Michaela Bérešová Trebišov 8 28 18 14 68  
Jakub Markech Zvolen 4 26 20 15 65  
Jeremiáš Bugata Kendice 6 19 24 10 59  
Alexander Dobrovič Prešov 8 28 20 3 59  
Jozef Jabczun Prešov 7 24 18 9 58  
Adela Bežová Bánovce nad Bebravou 8 24 16 5 53  
Martin Gáborík Trnava 5 26 6 12 49  
Oliver Brunovský Senec 5 24 0 13 42  
Matúš Želiba Zlaté Moravce 8 14 6 13 41  
Marián Szabo Senec 5 10 0 1 16  



2. kategória
Meno Priezvisko Adresa Historický test Písomné úlohy/príklady Slepá mapa Ústne Celkom body Umiestnenie
15 40 30 15 100
Matúš Motlo Plevník-Drienové 9 27 30 15 81 1.
Ľudovít Popik Michalovce 7 27 30 14 78 2.
Matúš Miškovič Vráble 7 25 30 14 76 3.
Martin Fehérváry Melek 10 35 30 0 75  
Oliver Nagy Galanta 7 28 30 10 75  
Viliam Záborský Nitra 4 31 24 13 72  
Filip Frgelec Banská Bystrica 5 23 30 13 71  
Richard Gold Rožkovany 8 21 29 10 68  
Jozef Jasenovec Rajec 8 15 28 15 66  
Lucia Sochorová Banská Bystrica 6 17 26 14 63  
Ján Plavnický Novosad 5 14 30 13 62  
Mário Mičáni Gáň 6 16 30 8 60  
Dominik Pajtáš Galanta 5 10 30 14 59  
Marko Fehérpataky Poltár 6 6 26 14 52  
Liliana Gejdošová Bratislava 3 24 10 12 49  
Ľubomír Baško Bánovce nad Bebravou 6 12 30 0 48  
Branislav Dúbravka Rajec 5 19 22 2 48  
Klára Palová Bratislava 9 15 13 10 47  
Lukáš Jarábek Bratislava 7 2 24 13 46  
Jaroslav Petrisko Prešov 8 20 6 11 45  
Matúš Grieš Dúbrava 6 16 22 0 44  
Natália Šušková Udiča 6 7 20 8 41  
Richard Hochrun Prešov 9 16 4 10 39  



3. kategória
Meno Priezvisko Adresa Test Písomné úlohy/príklady Slepá mapa Ústne Celkom body Umiestnenie
15 40 30 15 100
Jana Švrčková Senica 9 36 30 15 90 1.
Dejan Prokop Galanta 7 30 30 15 82 2.
Samuel Buranský Paňa 7 34 28 10 79 3.
Katarína Pavlikovská Prešov 6 25 28 13 72  
Rastislav Sihelský Bratislava 9 8 29 15 61  
Radoslava Hatalová Spišská Nová Ves 8 15 18 15 56  
Samuel Amrich Košice 8 26 6 15 55  
Dušan Gold Rožkovany 7 9 28 11 55  
Radovan Lascsák Košice 3 23 11 15 52  
Slavomír Vodnák Žiar nad Hronom 7 10 17 15 49  
Kamil Huljak Rajec 5 4 23 15 47  
Martin Max Nová Ves nad Žitavou 3 3 24 15 45  
Dávid Šebeň Banská Bysrtica 5 6 18 15 44  
Timon Vološin Banská Bysrtica 5 3 17 15 40  
Jakub Puškáš Bratislava 2 1 24 12 39  
Michaela Ďurišková Myjava 5 0 30 2 37  
Filip Murčinko Veľký Šariš 8 5 8 15 36  
Miriam Srogončíková Senica 4 11 12 5 32  
Emanuel Dopater Liptovský Mikuláš 3 11 12 1 27  
Viktória Mária Bánovská Halič 3 1 12 3 19  
Natália Bilčíková Skalka nad Váhom 5 0 14 0 19  
Peter Popa Levice 3 2 0 1 6  

Výsledková listina krajských kôl 28. ročníka súťaže “Čo vieš o hviezdach?”

Výsledková listina bratislavského krajského kola 28. ročníka súťaže

"Čo vieš o hviezdach?"

 

1. kategória
Meno Priezvisko Test Písomné úlohy/príklady Slepá mapa Ústne Celkom body Umiestnenie
Oliver Brunovský 6 25 2 9 42 1.
Marián Szabo 4 15 1 5 25 2.
Martina Hokšová 6 10 1 1 18 3.
               
               
2. kategória
Meno Priezvisko Test Písomné úlohy/príklady Slepá mapa Ústne Celkom body Umiestnenie
Liliana Gejdošová 9 18 5 7 39 1.
Klára Palová 7 18 2 7 34 2.
Lukáš Jarábek 5 12 3 1 21 3.
Jakub Kováč 5 3 0 1 9  
               
               
3. kategória
Meno Priezvisko Test Písomné úlohy/príklady Slepá mapa Ústne Celkom body Umiestnenie
Rastislav Sihelský 6 20 15 10 51 1.
Jakub Puškáš 6 10 15 10 41 2.
Viktória Mária Bánovská 8 12 13 5 38 3.
Laura Blažeková 7 3 9 8 27  
Emil Hrebeň 5 7 3 10 25  

 

 

 

Výsledková listina nitrianskeho krajského kola 28. ročníka súťaže

"Čo vieš o hviezdach?"

 

1. kategória
Meno Priezvisko Test Písomné úlohy/príklady Slepá mapa Ústne Celkom body Umiestnenie
Matúš Halmo 11 25 12 10 58 1.
Matúš Želiba 9 32 3 6 50 2.
Matúš Kováč 6 20 10 10 46 3.
Patrícia Chlupová 7 23 7 8 45  
Lukáš Karas 5 22 10 5 42  
Maxim Kopčan 6 18 9 9 42  
Ela Šulganová 6 18 7 8 39  
Samuel Steiner 7 23 6 2 38  
Nina Tužinská 3 18 6 10 37  
Dominik Fiťka 7 13 7 9 36  
Andrej Ďuriš 5 13 10 0 28  
Matej Haulik 8 8 6 6 28  
Ondrej Blaško 4 14 7 2 27  
Daniel Csémy 4 6 6,5 2 18,5  
               
               
2. kategória
Meno Priezvisko Test Písomné úlohy/príklady Slepá mapa Ústne Celkom body Umiestnenie
Matúš Miškovič 11 30 15 10 66 1.
Martin Fehérváry 9 20 15 10 54 2.
Viliam Záborský 11 13 13 10 47 3.
Tadeáš Valent 10 11 15 10 46  
Matej Mikula 10 11 13 10 44  
Katarína Selmecziová 11 10 9 10 40  
Simon Valent 9 9 15 7 40  
Martin Gurbaľ 9 20 2 5 36  
Pavol Csémy 6 10 15 1 32  
Hana Korytárová 6 6 11 8 31  
László Szabó 7 11 13 0 31  
Radka Ďuriačová 4 13 6 0 23  
Tomáš Hubina 4 0 9 10 23  
Bence Gyarmati 3 2 15 0 20  
Nina Tessediková 9 1 5 5 20  
Tomáš Borovica 5 2 8 1 16  
Matúš Piršel 5 1 2 2 10  
Sára Solčianska 5 1 2 0 8  
Adela Tenkelová 6 0 1 0 7  
Marek Machálek 3 0 0 0 3  
               
               
3. kategória
Meno Priezvisko test písomné úlohy/príklady Slepá mapa Ústne Celkom body Umiestnenie
Samuel Buranský 6 30 15 5 56 1.
Martin Max 7 20 15 7 49 2.
Peter Popa 3 12 10 10 35 3.
Rebeka Kováčová 5 10 15 2 32  
Edina Némethová 4 8 6 10 28  
Lenka Holčíková 6 8 8 0 22  
Roman Hrivňák 5 0 6 10 21  
Tadeáš Šimunek 6 7 6 1 20  
Laura Zajíčková 6 0 3 1 10  
Alex Tomáško 4 2 1 2 9  
Ľubomír Szojka 3 0 3 0 6  
Daniel Mészáros 3 2 0 0 5  

Výsledková listina 27. ročníka súťaže „Čo vieš o hviezdach?“

1. kategória
Meno Priezvisko Adresa Slepá mapa
30
Príklady
50
Historický test
15
Ústne
10
Celkom body
105
Umiestnenie
Martin Fehérváry Melek 30 42 9 10 91 1.
Jozef Jabczun Prešov 6 39 14 8 67 2.
Simona Šimočková Trenčín 12 41 9 4 66 3.
Mário Tlamka Liptovský Mikuláš 6 40 7 10 63  
Jakub Knapp Kremnické Bane 16 29 10 7 62  
Markéta Abrahámová Banská Bystrica 12 30 9 10 61  
Matúš Halmo Kameničná 24 19 8 10 61  
Oliver Labaška Rožňava 30 6 12 9 57  
Sofia Škerdová Bánovce nad Bebravou 24 12 10 10 56  
Eduard Bielik Banská Bystrica 4 33 9 9 55  
Roman Špaňo Nová Ves nad Žitavou 18 22 9 6 55  
Ema Kršjaková Spišská Nová Ves 24 9 8 9 50  
Adam Menyhart Nové Mesto nad Váhom 14 18 7 10 49  
Verena Pekarová Sobotište 18 13 7 9 47  
Michal Novický Torysa 6 28 5 6 45  
Marián Cipár Trnava 2 31 8 3 44  
Matúš Cichý Pezinok 6 26 6 5 43  
Alexander Jozef Dobrovič Prešov 2 15 13 10 40  
Jakub Brezáni Jasenové 8 8 10 10 36  
Matej Lastič Dolný Kubín 2 17 4 7 30  
                 
                 
2. kategória
Meno Priezvisko Adresa Slepá mapa
30
Príklady
50
Historický test
15
Ústne
10
Celkom body
105
Umiestnenie
Ján Plavnický Novosad (okr. Trebišov) 30 38 12 10 90 1.
Kamil Huljak Rajec 30 40 9 10 89 2.
Jakub Popovič Vojčice (okr. Trebišov) 30 38 8 10 86 3.
Matúš Motlo Plevník-Drienové 30 40 12 2 84  
Jakub Puškáš Bratislava 30 40 6 6 82  
Oliver Nagy Galanta 28 40 6 1 75  
Nina Zemková Liptovský Mikuláš 24 30 7 9 70  
Richard Gold Rožkovany 30 20 6 9 65  
Jaroslav Petrisko Prešov 26 17 9 10 62  
Mário Mičáni Gáň 30 17 4 10 61  
Christopher Nagy Rimavská Sobota 12 35 7 6 60  
Adrián Lesný Lipany 24 20 7 7 58  
Matúš Miškovič Vráble 28 14 8 8 58  
Ľudovít Popik Michalovce 30 10 8 10 58  
Marek Mitter Rimavská Sobota 8 32 10 7 57  
Jozef Jasenovec Rajec 30 10 6 10 56  
Viliam Záborský Nitra 20 21 5 7 53  
Natália Šušková Udiča 16 18 5 5 44  
Marcel Borkovič Zlaté Moravce 8 14 8 2 32  
Dominik Pajtáš Galanta 18 0 7 7 32  
Ľubomír Baško Bánovce nad Bebravou 16 0 7 7 30  
Liliana Gejdošová Bratislava 4 10 7 4 25  
Klára Palová Bratislava 4 2 5 9 20  
                 
                 
3. kategória
Meno Priezvisko Adresa Slepá mapa
30
Príklady
50
Historický test
15
Ústne
10
Celkom body
105
Umiestnenie
Jozef Lipták Zvolen 30 50 9 10 99 1.
Jana Švrčková Senica 30 40 13 10 93 2.
Andrej Kancko Lučenec 30 45 7 10 92 3.
Dejan Prokop Galanta 30 29 6 10 75  
Samuel Buranský Paňa 30 18 7 10 65  
Sára Belejová Michalovce 22 27 6 4 59  
Radoslava Hatalová Spišská Nová Ves 28 8 6 10 52  
Beáta Plaskurová Nové Mesto nad Váhom 30 1 10 10 51  
Dávid Šebeň Banská Bystrica 28 10 6 7 51  
Emanuel Dopater Liptovský Mikuláš 12 25 7 6 50  
Marek Repka Bratislava 20 13 3 8 44  
Katarína Pavlikovská Prešov 22 5 6 8 41  
Martin Max Nová Ves nad Žitavou 24 1 5 10 40  
Martina Sabová Senica 26 0 3 9 38  
Rastislav Sihelský Bratislava 24 0 7 6 37  
Filip Murčinko Veľký Šariš 14 11 4 7 36  
Tomáš Toma Trebišov 22 1 5 3 31  
Roman Janovčík Žilina 20 1 3 4 28  
Jozef Mizerák Lipany 8 8 7 5 28  
Matej Borovička Kysucké Nové Mesto 16 1 3 4 24  
Martina Bírošíková Prečín 18 1 2 1 22  
Viktória Mária Bánovská Halič 6 0 6 7 19  

Štatút 28. ročníka "Čo vieš o hviezdach?"

Slovenská ústredná hvezdáreň, Komárňanská 134, 947 01 Hurbanovo

Štatút 28. ročníka celoslovenskej vedomostnej súťaže

 

Čo vieš o hviezdach?

 

Vyhlasovateľ: Slovenská ústredná hvezdáreň v Hurbanove v spolupráci s hvezdárňami a planetáriami, astronomickými kabinetmi, osvetovými strediskami, centrami voľného času a regionálnymi kultúrnymi centrami

 

Podmienky: Súťažiť sa bude v troch kategóriách:

1. kategória - žiaci základných škôl 4.- 6. ročník a 1. ročník 8 - ročného gymnázia

2. kategória - žiaci základných škôl 7.- 9. ročník a 2.- 4. ročník 8 - ročného gymnázia

3. kategória - žiaci stredných škôl, gymnázií a 5.- 8. ročník 8 - ročného gymnázia

 

Čítať ďalej: Štatút 28. ročníka "Čo vieš o hviezdach?"

Finále 27. ročníka súťaže „Čo vieš o hviezdach?“

V dňoch 6.-8. júna 2017 sa v priestoroch Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre konal 27. ročník finále celoslovenskej vedomostnej súťaže „Čo vieš o hviezdach?“.

Ďakujeme všetkým organizátorom na okresných a krajských úrovniach za zdarný priebeh súťaže. Vážime si všetkých učiteľov, rodičov, vedúcich astronomických krúžkov, ktorí sa venujú deťom a pripravujú ich na súťaž.
Víťazom blahoželáme a tešíme sa na stretnutie pri ďalších podujatiach.


Víťazi 1. kategória:

1. miesto – Martin Fehérváry, Melek
2. miesto – Jozef Jabczun, Prešov
3. miesto – Simona Šimočková, Trenčín

 

Víťazi 2. kategória:

1. miesto – Ján Plavnický, Novosad (okres Trebišov)
2. miesto – Kamil Huljak, Rajec
3. miesto – Jakub Popovič, Vojčice (okres Trebišov)

 

Víťazi 3. kategória:

1. miesto – Jozef Lipták, Zvolen
2. miesto – Jana Švrčková, Sobotište
3. miesto – Andrej Kancko, Lučenec